Sklep internetowy.
Pierwsza pomoc DANKurs Pierwszej Pomocy Tlenowej w wypadkach nurkowych (DAN Oxygen First Aid in Diving Injuries) stanowi podstawowy poziom szkolenia nurka (i wykwalifikowanych osób nienurkujących) rozwijający umiejętności lepszego rozpoznawania możliwych urazów związanych z nurkowaniem oraz udzielania pierwszej pomocy tlenowej do czasu przybycia służb medycznych i/lub do chwili ewakuacji poszkodowanego do najbliższego punktu pomocy medycznej.

Wymagania
Ważny certyfikat z dziedziny pierwszej pomocy (np. EFR) jest wysoce zalecany.

Zarys kursu
Kurs podzielony jest na część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne.
Część teoretyczna realizowana jest na zasadzie wykładu z użyciem multimedialnej prezentacji.Część praktyczna realizowana jest przy użyciu zestawu tlenowego.
Kurs zakończony jest scenariuszami wypadków i egzaminem, które potwierdzają opanowanie całej wiedzy i umiejętności. Po pozytywnym zaliczeniu kursu kursant otrzymuje certyfikat DAN Oxygen Provider. Certyfikat ważny jest 24 miesiące.
Kurs zaawansowanej pierwszej pomocy tlenowej w wypadkach nurkowych (DAN Advanced Oxygen First Aid for Scuba Injuries) jest programem szkoleniowym dla tych, którzy w ciągu minionych 12 miesięcy odbyli i zaliczyli kurs Pierwszej Pomocy Tlenowej DAN w wypadkach nurkowych. Jest to kurs zawierający zaawansowane techniki podawania tlenu z użyciem specjalistycznego sprzętu. Celem kursu jest nauczenie podawania tlenu w przypadku nieoddychających poszkodowanych (zaawansowane techniki resuscytacyjne – ALS) oraz w urazach nie spowodowanych bezpośrednio w związku z nurkowaniem (atak serca, krwotok, astma).

Wymagania
  • Kurs resuscytacji krążeniowo - oddechowej (CPR)
  • Kurs DAN Oxygen Provider

Zarys kursu
Część teoretyczna realizowana jest na zasadzie wykładu z użyciem multimedialnej prezentacji.Część praktyczna realizowana jest przy użyciu zestawu tlenowego i specjalistycznego sprzętu do wentylacji poszkodowanego. Oprócz tego podczas sesji praktycznej wykorzystuje się manekiny.Kurs zakończony jest scenariuszami wypadków i egzaminem, które potwierdzają opanowanie całej wiedzy i umiejętności. Po pozytywnym zaliczeniu kursu kursant otrzymuje certyfikat DAN Advanced Oxygen Provider. Certyfikat ważny jest 24 miesiące.

<< WsteczLicznik: Liczniki na strone