Sklep internetowy.
Serwis

W ramach gwarancji i bezpieczeństwa nurkowego przypominamy każdemu nurkowi o corocznym przeglądzie sprzętu. Dbając o sprzęt – dbamy o nasze bezpieczeństwo i swój ekwipunek nurkowy, przygotowując go do ekscytujących podwodnych przygód.

Dzięki wieloletniej praktyce oraz doświadczeniu nasze Centrum posiada autoryzowany serwis sprzętu renomowanych i znanych firm nurkowych. Oferujemy fachowość przy zachowaniu krótkich terminów napraw lub przeglądów.

Pamiętaj o tym, że:
  • Butla wymaga nie tylko legalizacji, ale także corocznego przeglądu wnętrza, w celu sprawdzenia czy w butli nie zbiera się wilgoć i czy nie uległa korozji.
  • Jacket powinien mieć sprawdzone zawory oraz inflator niskiego ciśnienia. Warto również wypłukać worki jacketu specjalnym płynem do dezynfekcji.
  • W pierwszym stopniu automatu oddechowego co rok powinno wymieniać się spiek węglowy (filtr poprzez który przepływa powietrze z butli). W innym wypadku spiek nie będzie spełniał właściwości filtracyjnych, a zabrudzony może spowodować słabszy przepływ powietrza, co w warunkach nurkowania w zimnej wodzie efektem może być zamarznięcie automatu.
  • Drugi stopień powinien być oczyszczony z piasku i innych zanieczyszczeń (które mogły dostać się do środka poprzez np. położenie drugiego stopnia automatu na piasku).
  • Pamiętaj także aby sprawdzić oringi – poszukaj uszkodzeń, nierówności, oznak zużycia. Lepiej wymienić oring nawet gdy nie jest on jeszcze zniszczony, niż potem mieć nieprzyjemne doświadczenie, gdy „zaleje” się nam latarka czy aparat fotograficzny.

SERWIS TAKŻE WYSYŁKOWO

Nie czekaj z serwisem sprzętu! Zrób to teraz! Nie dopuść do sytuacji, aby podczas słonecznych dni Twój sprzęt znalazł się w naprawie!


Licznik: Liczniki na strone